Milion drzew

2

Te drzewka „wyrosły” na trawnikach przy Lektykarskiej i Podleśnej w grudniu ub. roku. Wtedy powątpiewałam, czy się przyjmą, najwyraźniej jednak Zarząd Zieleni m.st. Warszawy wie, co robi. Jest kwiecień i wygląda na to, że sadzonki  puszczają pąki i będą żyć. Ale czy wszystkie? Gałęzie niektórych już się zazieleniły, inne jeszcze nie.

Etykietki informują, że drzewka szczepione na wysokim pniu to głóg pośredni „Paul’s Scarlet’. Ich gałęzie tworzą efektowną, kulistą koronę, zdobną w miesiącach kwitnienia (maj-czerwiec) w ciemnoczerwone kwiaty. Gatunek jest bardzo odporny na zanieczyszczenia powietrza i tolerancyjny, co do gleby.

Firma Baobab, odpowiedzialna za nasadzenia, monitoruje swoich „podopiecznych” na bieżąco. Wg ogrodników, jest jeszcze za wcześnie na stwierdzenie, ile sadzonek się przyjęło, ile trzeba będzie wymienić (gwarancja obejmuje 2 lata). Raz w tygodniu drzewka będą podlewane. Cierpliwości zatem, czekamy…

A wszystko to dzieje się w ramach akcji „Milion drzew”. Dzięki aplikacji pod takim hasłem miejsca do nasadzeń wskazują sami mieszkańcy. W sumie w latach 2018-2021na arteriach stolicy pojawi się 18 tysięcy nowych drzew.

Super sprawa, że przybywa nowych. Szkoda, że wycina się w pień stare i dorodne (patrz: wpis z 3 kwietnia br.: Ciach – i nie ma drzew!).

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWisienka na torcie
Następny artykułJak powstawał nowy dom

2 KOMENTARZE

  1. No, popatrz, nie wiedziałam o tej akcji, dobrze, że zajrzałam do Ciebie. Trzymam kciuki za zdrowie drzew na Lektykarskiej.
    A dlaczego nazwa akcji: milion drzew, a ma ich przybyć tylko 18 tysięcy?

    • Chodzi o milion drzew w stolicy – wyobrażasz sobie? Najbardziej zielona stolica Europy! To dość odległy cel, ale miasto do niego miasto dąży. Droga do sukcesu jest w budowie. 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here